Се појавило старо интервју на Расел Бренд - Актерот непрестајно правел непримерни шеги на тема силување и педофилија: „Еднаш силував некого“


Актерот Расел Бренд е обвинет за силување, сексуален напад и злоставување на 4 жени, по заедничката истрага на лондонските „Сандеј Тајмс“, „Тајмс“ и „Канал 4 ...
| | веќе видена | слични

Актерот и комичар Расел Бренд вели дека е жртва на завера и дека ова за него била „вонредна и вознемирувачка“ недела, откако против него биле изнесени ...
| | веќе видена | слични

Вчера тој објави видео на социјалните мрежи во кое ги негира сите обвинувања против него. „Ова беше извонредна и вознемирувачка недела и им благодарам на сите ...
| | веќе видена | слични

Настапот на Расел Бренд на фестивалот во Австралија, закажан за следната година, е откажан откако комичарот беше обвинет за силување и сексуален напад. Бренд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешна манекенка чиј идентитет не е откриен, тврди дека Расел Бренд ја следел откако се сретнале во некој бар во Лондон, а потоа барал да имаат интимен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се појавило старо интервју на Расел Бренд - Актерот непрестајно правел непримерни шеги на тема силување и педофилија: „Еднаш силував некого“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: