Запалени фотографии и крвави бели мантили на третиот протест против криминалите на Онкологија


Правда за жртвите беше побарана на денешниот трет протест пред Владата против криминалите на скопската Клиника за онкологија. На протестот, кој како и минатата ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Тим од обвинители од Јавното обвинителство (ЈО) вчера беше во косовското Обвинителство и оствари директна средба за обезбедување докази во врска со ...
| | веќе видена | слични

Косовските обвинители се подготвени да соработуваат за обезбедување докази за случајот Онкологија. Тим македонски обвинители вчера во Косово оствариле директна ...
| | веќе видена | слични

Обвинителите се сретнаа со косовските колеги за да обезбедат докази за случајот Онкологија Александра Спасеска 26.09.2023 / 16:41 Македонија Тим од обвинители ...
| | веќе видена | слични

Од обвинителството соопштија дека македонскиот тим обвинители вчера се сретнал со обвинители во Приштина а од косовските органи побарале конкретни податоци ...
| | веќе видена | слични

Тим од обвинители од Јавното обвинителство вчера со колеги од Косово оствариле средба заради обезбедување докази во врска со предистрагата за работењето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Под мотото „Правда за сите жртви“ стотина граѓани вечерва протестираа за скандалот на Клиниката на Онкологија. Незадоволни што ОЈО се уште не ги објавил сите ...
| | веќе видена | слични

Нов ултиматум поставен на денешните протести за случајот со Клиниката за онкологија. До 1 ноември доколку не се одговори на ултиматумите на организаторите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 280 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 276 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

СКОПЈЕ – 286 затвореници кои се осудени на казна затвор до 6 месеци ќе бидат пуштени и ќе бидат слободни граѓани ако Законот за амнестија помине во Собранието ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запалени фотографии и крвави бели мантили на третиот протест против криминалите на Онкологија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: