Протест пред Владата за случајот „Онкологија“ и за измените во КЗ


Пред Влада на Република Македонија се одржа протестот за случајот со Клиниката за онкологија и против измените во КЗ. Со барање „Правда за жртвите“, се очекува ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Тим од обвинители од Јавното обвинителство (ЈО) вчера беше во косовското Обвинителство и оствари директна средба за обезбедување докази во врска со ...
| | веќе видена | слични

Обвинителите се сретнаа со косовските колеги за да обезбедат докази за случајот Онкологија Александра Спасеска 26.09.2023 / 16:41 Македонија Тим од обвинители ...
| | веќе видена | слични

Од обвинителството соопштија дека македонскиот тим обвинители вчера се сретнал со обвинители во Приштина а од косовските органи побарале конкретни податоци ...
| | веќе видена | слични

Тим од обвинители од Јавното обвинителство вчера со колеги од Косово оствариле средба заради обезбедување докази во врска со предистрагата за работењето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Под мотото „Правда за сите жртви“ стотина граѓани вечерва протестираа за скандалот на Клиниката на Онкологија. Незадоволни што ОЈО се уште не ги објавил сите ...
| | веќе видена | слични

Нов ултиматум поставен на денешните протести за случајот со Клиниката за онкологија. До 1 ноември доколку не се одговори на ултиматумите на организаторите на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 588 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена

Украина денеска побара од Меѓународниот суд на правдата (МСП) да ги отфрли приговорите на Русија и целосно да го сослуша тврдењето на Киев дека Москва го ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест пред Владата за случајот „Онкологија“ и за измените во КЗ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: