Населението старее, расте бројот на лица на кои им треба помош и нега во домот

Стојка Арсова од Пробиштип е една од корисниците на услугата за помош и нега во домот, дел од владиниот проект за подобрување на социјалните услуги. Вели дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска оствари средба со претставници на Светска банка на која е разговарано за новиот проект во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска се сретна со Сара Кол-Блек, виш специјалист за социјална заштита во глобалната практика ...
| | веќе видена | слични

Денес во посета на општина Пласница беше министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска и претставничката од Здружението за подршка на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска во Пласница ќе го посети давателот на социјалната услуга помош и нега во домот – ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска се обрати на конференцијата насловена „Социјалната работа и социјалната политика во ...
| | веќе видена | слични

По повод 65-годишнината од образованието по социјална работа и социјална политика, Институтот за социјална работа и социјална политика при Филозофскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Населението старее, расте бројот на лица на кои им треба помош и нега во домот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: