Адеми на Конференција на претседателите на комисиите за европски прашања на државите-членки на Европската унија – КОСАК

Во рамки на шпанското претседателство со Европската Унија, претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Северна Македонија, Арбер ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска, во Тирана учествуваше и се обрати на форумот на министри за економија, со наслов „Заеднички регионален пазар ...
| | веќе видена | слични

Во Германскиот Бундестаг, претседателот на Комисијата за европски прашања, Арбер Адеми, учествуваше на работен состанок со германскиот пратеник Михаел Рот и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во рамките на Берлинскиот процес, кој ќе се одржи во Албанија на 16 октомври 2023 година, Министерството за финансии и економија денеска во Тирана е домаќин на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Република Северна Македонија е домаќин на министерска конференција посветена на обезбедување квалитет во високото образование во земјите од Западен Балкан, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Министерството за образование и наука и Секретаријатот на иницијативата за образовни реформи во Југоисточна Европа ERI SEE денеска и утре во Скопје ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Постојат повеќе нивоа на проверка на усогласеност на законите, вклучувајќи ги и тие преку Европската Унија, а Македонија треба да се погрижи нејзините закони ...
| | веќе видена | слични

- Во функција на Самитот на Берлинскиот процес, кој ќе се одржи во Албанија на 16 октомври годинава, албанското Министерството за финансии и економија на 26 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адеми на Конференција на претседателите на комисиите за европски прашања на државите-членки на Европската унија – КОСАК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: