Сашко Јовев тврди дека никого не нападнал, туку дека е жртва на мобинг

Од полицијата денеска излегоа со соопштение дека од Клиниката за кардиохиругија денеска во 10 часот пристигнала пријава дека поранешниот директор, Сашко Јовев ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Клиниката за кардиохирургија, доктор Марјан Шокаровски за „Слободен печат“ не сака да го коментира вчерашниот инцидент на клиниката во која ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот директор на Клиниката за кардиохирургија, Сашко Јовев, по скандалозното разрешување од функцијата, продолжува да трпи притисок и мобинг, но и лажно ...
| | веќе видена | слични

„Не е точно дека јас сум нападнал. Нападаот е најдобра одбрана. Практично, јас пријавив вербален налад и само буткање во кое имам повреда на окото од лупите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 279 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 273 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Законот за амнестија ја доби поддршката во владина постапка и за десет дена истиот закон ќе биде пред пратениците во Собрание, информираат од Министерството за ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сашко Јовев тврди дека никого не нападнал, туку дека е жртва на мобинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: