Претседателот Пендаровски во Њујорк оствари средба со германскиот канцелар Шолц


Претседателот Стево Пендаровски, на маргините на 78. Генерално собрание на Обединетите нации, денеска во Њујорк оствари средба со канцеларот на Сојузна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска го прими министерот за одбрана на Република Словенија, Марјан Шарец, кој престојува во официјална посета на ...
| | веќе видена | слични

На средбата беше потврдена заедничката заложба за интензивирање на билатералната соработка во областа на одбраната, соработката во рамки на мисиите на НАТО и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи оствари средба со новиот министер за надворешни работи на Република Турција, Хакан Фидан. Средбата се реализира ...
| | веќе видена | слични

Упатувајќи уште еднаш честитки за новата функција, Османи изрази задоволство од нивото на севкупните односи меѓу двете земји и ја пренесе заложбата за ...
| | веќе видена | слични

Министерот Османи се заблагодари за континуираната поддршка од Португалската Република на нашиот европски пат, потврдена и за време на португалското ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Њујорк, на маргините на 78. Генерално собрание на Обединетите нации, се сретна со Јури Ким, заменик помошник државен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски вчера во Њујорк остварил билатерална средба со претседателот на Република Кореја, Јун Сук-Јеол. -На средбата, која ...
| | веќе видена | слични

-На средбата, која е прва средба на ниво на претседатели на држави, беше изразен интерес и подготвеност за истражување на правците за продлабочување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 282 | | | веќе видена

Во услови кога не се залечени раните од оној траор и гнев кој секој од нас го чувствува поврзан со она што се случувало на клиниката на Онкологија, стигнува ...
сите 390 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира, како што вели, дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по ...
сите 80 | | | веќе видена

„Гарантираната цена“ која веќе се применува кај повеќе од 50 производи од пекарската, млечната и месната индустрија, од денеска ќе важи и за безалкохолните ...
сите 285 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј Медведев на својот канал Телеграм ги коментираше актуелните настани поврзани со војната во ...
сите 144 | | | веќе видена

Како што соопшти Јавното обвинителство, на 24 септември во скопската населба Илинден осомничениот со умисла тешко телесно повредил сосед при расправија поради ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Пендаровски во Њујорк оствари средба со германскиот канцелар Шолц

Од:
До кого (е-маил):
Порака: