Иран и САД извршија размена на затвореници

2 копии

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси во интервју за Си-Ен-Ен изјави дека напорите за нормализирање на односите меѓу Израел и арапските земји од Персискиот ...
| | веќе видена | слични

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси рече дека односите со САД можат да продолжат да се развиваат доколку администрацијата на претседателот Џо Бајден покаже ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Односите меѓу Русија и Иран достигнаа ново ниво и покрај противењето на голем дел од западниот свет, изјави денеска рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Началникот на Генералштабот на иранските вооружени сили Мохамад Багери објави дека се подготвува договор за соработка меѓу Иран и Русија, пренесоа иранските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Билатералните односи меѓу Европската Унија и Иран, оценките на западните земји дека Техеран ни го спроведува Заедничкиот сеопфатен акциски план за иранската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Односите меѓу Русија и Иран достигнуваат ново ниво и комуникацијата меѓу двете земји се развива многу интензивно, а се планира натамошно зајакнување на ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу се сретна во Техеран со Багери, кој придава значење на зајакнувањето на нивните билатерални односи, пренесе БТА. ...
| | веќе видена | слични

Германија, Франција, Велика Британија и САД го повикаа Иран „веднаш да ја повлече“ својата одлука за одземање на акредитацијата на клучните експерти на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иран и САД извршија размена на затвореници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: