Иран и САД извршија размена на затвореници

2 копии

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси во интервју за Си-Ен-Ен изјави дека напорите за нормализирање на односите меѓу Израел и арапските земји од Персискиот ...
| | веќе видена | слични

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси рече дека односите со САД можат да продолжат да се развиваат доколку администрацијата на претседателот Џо Бајден покаже ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Односите меѓу Русија и Иран достигнаа ново ниво и покрај противењето на голем дел од западниот свет, изјави денеска рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Началникот на Генералштабот на иранските вооружени сили Мохамад Багери објави дека се подготвува договор за соработка меѓу Иран и Русија, пренесоа иранските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Билатералните односи меѓу Европската Унија и Иран, оценките на западните земји дека Техеран ни го спроведува Заедничкиот сеопфатен акциски план за иранската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Односите меѓу Русија и Иран достигнуваат ново ниво и комуникацијата меѓу двете земји се развива многу интензивно, а се планира натамошно зајакнување на ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу се сретна во Техеран со Багери, кој придава значење на зајакнувањето на нивните билатерални односи, пренесе БТА. ...
| | веќе видена | слични

Германија, Франција, Велика Британија и САД го повикаа Иран „веднаш да ја повлече“ својата одлука за одземање на акредитацијата на клучните експерти на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Владата на седницата која се одржа утринава донесе неколку одлуки со кои се намалуваат царинските давачки од 65, 55 и 45 отсто на 10 отсто за повеќето ...
сите 260 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

СКОПЈЕ – 286 затвореници кои се осудени на казна затвор до 6 месеци ќе бидат пуштени и ќе бидат слободни граѓани ако Законот за амнестија помине во Собранието ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иран и САД извршија размена на затвореници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: