Османи на состанок со министрите од Западен Балкан, во организација на Италија

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денес, во рамки на Генералната дебата на ОН во Њујорк, учествуваше на состанокот на министрите за надворешни ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Во рамките на Берлинскиот процес, кој ќе се одржи во Албанија на 16 октомври 2023 година, Министерството за финансии и економија денеска во Тирана е домаќин на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања, Арбер Адеми, денеска учествуваше на работен состанок со германскиот пратеник Михаел Рот и колегите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска, во Тирана учествуваше и се обрати на форумот на министри за економија, со наслов „Заеднички регионален пазар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Извештајот на француско - германската група експерти во кој меѓу другото се препорачува пред следното проширување, ЕУ да премине на одлучување со квалификувано ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нашите стратешки партнери дејствуваат за напредок на Северна Македонија кон ЕУ и очекуваат да ја исполниме европската агенда, за задржување на динамиката и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Маричиќ во својата изјавата од Њујорк, после официјалните средби со специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот Белград-Приштина и други прашања на Западен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Постојат повеќе нивоа на проверка на усогласеност на законите, вклучувајќи ги и тие преку Европската Унија, а Македонија треба да се погрижи нејзините закони ...
| | веќе видена | слични

- Во функција на Самитот на Берлинскиот процес, кој ќе се одржи во Албанија на 16 октомври годинава, албанското Министерството за финансии и економија на 26 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 284 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 261 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

СКОПЈЕ – 286 затвореници кои се осудени на казна затвор до 6 месеци ќе бидат пуштени и ќе бидат слободни граѓани ако Законот за амнестија помине во Собранието ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи на состанок со министрите од Западен Балкан, во организација на Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: