ЈСП: Бруцошите на државните факултети имаат право на бесплатен превоз

2 копии

Државниот студентски дом (ДСД) Скопје веќе некое време работи на студентска апликација. Апликацијата ќе овозможи секој студент да има свој дигитален профил. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија 2025 и Фондацијата „Атанас Близнакоф“ од САД распишаа отворен повик за доделување на 40 (четириесет) стипендии за талентирани студенти „Атанас ...
| | веќе видена | слични

Стипендиите се доделуваат на редовни студенти кои ќе се запишат во прва година на прв циклус на студии на сите факултети при Универзитетот „Св. Кирил и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Без подигнување наменска студентска Visa картичка, студентите нема да можат да ги користат средствата по основ на субвенциониран студентски оброк. Затоа, сите ...
| | веќе видена | слични

 Затоа, сите апликанти кои го оствариле ова право и за тоа добиле потврда од Министерството за образование и наука, треба електронски да ги ажурираат своите ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука (МОН) и Државниот студентски дом Скопје (ДСД) имаат различен став за тоа колку оброци ќе има во студентските домови. Од ...
| | веќе видена | слични

Студентските реакции ги вратија старите цени за сместување во студентските домови. Управниот одбор на државниот студентски дом Скопје на седница утрово се ...
| | веќе видена | слични

Државниот студентски дом „Скопје“ – Скопје денешната седница на Управниот одбор, по претходна координација со Министерството за образование и наука и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска од собраниската говорница одговарајќи на пратеничко прашање рече дека пратеничката група на СДСМ ќе поднесе амандман ...
сите 128 | | | веќе видена

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈСП: Бруцошите на државните факултети имаат право на бесплатен превоз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: