Изненадување на тренинг: Ибра се појави во `Миланело` по дебаклот од Интер

Прославениот шведски напаѓач Златан Ибрахимовиќ со еден неочекуван гест ги воодушеви навивачите на Милан. Росонерите во саботата во градското дерби доживеаја ...
| | веќе видена | слични

Антонио Касано се прослави како фудбалски аналитичар кој сериозно ги напаѓа фудаблерите и тренерите кои не се по негов вкус, а последен на листата се најде ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Милан, Рафаел Леао го кажа своето мислење за фудбалските ѕвезди кои летово се преселија во Саудиска Арабија. Леао ова лето реши да остане во Милан ...
| | веќе видена | слични

Португалскиот ас, Рафаел Леао веќе неколку години е во редовите на италијанскиот прволигаш Милан каде сега дефинитивно е еден од лидерите, играч од кого ...
| | веќе видена | слични

Саудиска Арабија направи историска промена на фудбалскиот пазар и летово успеа да донесе огромен број ѕвезди. Португалскиот 24-годишен напаѓач на Милан, Рафаел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ѕвездата на Милан, Рафаел Леао посочува дека сака да „освојува големи работи“ со „росонерите“ на кои е фокусиран во блиската иднина и дека не го привлекуваат ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Милан во саботата ја победија Верона со минимални 1:0, а единствениот гол на натпреварот го постигна Рафаел Леао. Но, по натпреварот Пиоли доби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изненадување на тренинг: Ибра се појави во `Миланело` по дебаклот од Интер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: