Опозицијата се сомнева дека незаконски е следена


3 копии

Интензивна е политичката ситуација во Македонија, се наоѓаме пред големи предизвици, следните избори ќе решат голем дел од прашањата. Предизвик е состојбата со ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за „ 360 степени“, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски изјави дека во објавите на Никола Груевски немало збор за францускиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Суштината на се ова што ние сега го правиме е да оваа приказна се изнесе во јавност, да се каже вистината, да ја знае јавноста вистината и да ги носиме ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ние не комуницираме со Заев, ние го пензиониравме него на локалните избори. Ние политилчки го пензиониравме, Заев даде оставка по поразот на локалните избори, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на гостување во емисијата 360 Степени што се емитува на јавниот сервис на МТВ рече: „Да не заборавиме ...
| | веќе видена | слични

Екс премиерот Никола Груевски во 2017 година му рекол на лидерот на ДУИ Али Ахмети дека без нивна заедничка влада ќе го фрли ВМРО-ДПМНЕ во кафез со ѕверови по ...
| | веќе видена | слични

„Некој нека направи анализа, затоа што тој (Груевски, н.з.) извади дури и книга од фејсбук-статуси, дали од објавувањето на францускиот предлог до ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата 360 Степени потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски открива дека планот за амнестија на Груевски е направен на состанок кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО ВО КОЧАНИ ЗАВРШИ ВО ПРИТВОР Притвор од 30 дена доби осомничениот за убиство на жена во Кочани со над 40 убоди од нож. Основниот суд ...
сите 61 | | | веќе видена

Се знаеше и од порано, само секој ден станува се појасно дека Ковачевски не е дораснат за функцијата премиер на Македонија, напиша на Фејсбук, поранешниот ...
сите 43 | | | веќе видена

Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за тешка телесна повреда од член 131 став 3 од Кривичниот ...
сите 91 | | | веќе видена

Во заедничката декларација на Г20 се избегна директната и остра критика кон Москва за војната со Украина. Украина, која не беше претставена на самитот, не беше ...
сите 36 | | | веќе видена

На магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО„Панорама“ од 10:25 часот, сообраќајот ќе биде во прекин само за товарни моторни возила (ТМВ). ...
сите 161 | | | веќе видена

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска го прими министерот за одбрана на Република Словенија, Марјан Шарец, кој престојува во официјална посета на ...
сите 303 | | | веќе видена

Мајка пријавила дека соседот ја соблекол и ја допирал нејзината малолетна ќерка. - На 25.09.2023 во 12.10 часот во Полициската станица Кисела Вода, 40-годишна ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозицијата се сомнева дека незаконски е следена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: