Приведени осуммина крадци, расчистени 10 кривични дела, пронајдените предмети вратени на сопствениците


Полициски службеници од Отсекот за општ криминал при СВР Штип, по преземени оперативни мерки и активности, расчистија 7 кривични дела тешка кражба и 3 кривични ...
| | веќе видена | слични
8 копии
8 копии
5 копии

Секторот за внатрешни работи Велес ги демантира невистините објавени од страна на пратеникот Драган Ковачки на социјалните мрежи за наводно несанкционирање на ...
| | веќе видена | слични

Како што информира МВР, тие се сомничат дека ноќта на 23 септември годинава извршиле „тешка кражба“ во објект на улица „Климент Охридски“ во Струмица. Притоа, ...
| | веќе видена | слични

Вчера полицијата приведе двајца разбојници, кои извршиле кражба во објект во Струмица. „На 25.09.2023 во 10.00 часот во Струмица, полициски службеници од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Маж од пробиштипско е приведен откако се заканувал во казино, информираа од МВР. Според полицијата, на 25.09.2023 околу 03:20 часот во Пробиштип, полициски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени осуммина крадци, расчистени 10 кривични дела, пронајдените предмети вратени на сопствениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: