ЗАГРИЖУВАЧКА СОСТОЈБА ВО АЛБАНИЈА За една недела регистрирани над 900 ковид-позитивни случаи

Се зголемува бројот на заразени со коронавирус во Албанија каде само во последната недела се регистрирани дури 900 позитивни случаи. Според Институтот за јавно ...
| | веќе видена | слични

Раководството на регионалниот Здравствен Центар во Врање донесе одлука за повторно отворање на амбулантата за преглед на пациенти со респираторни инфекции, а ...
| | веќе видена | слични

Препораката на здравствените власти е тестирање само според симптоматологија и со препорака и упат од матичен лекар Со месечна ковид-статистика ќе се следи ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Србија во изминатите седум дена регистрирани се 2. 803 заболени лица со коронавирус од 13. 297 тестирани примероци, со што бројот на заболени речиси двојно ...
| | веќе видена | слични

Дали новите варијанти на коронавирусот се причина за полните амбуланти кај матичните лекари? Пациентите најчесто се жалеле на респираторни симптоми, покачена ...
| | веќе видена | слични

Наскоро ќе се знае кои варијанти на ковид-19 циркулираат во Македонија, тврди за „Слободен печат“ доктор Злате Мехмедовиќ од Комисијата за заразни болести. ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок донесе одлука за задолжително носење на заштини маски при влез во сите здравствени установи низ Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Клиничката слика предизвикана од најновиот вид на коронавирус, ЕГ.5 подваријантата наречена Ерис, во повеќето случаи е блага, како кај децата, така и кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска во Собранието изјави дека нема никаква вистина во тврдењето дека примил каков било допис или материјал од ...
сите 554 | | | веќе видена

Километарска редица од автомобили снимил дрон во коридорот Лачин, рута која ги поврзува Ерменија и Азербејџан. Ерменците засилено бегаат од Нагорно Карабах и ...
сите 281 | | | веќе видена

Службените лица од Полициската станица во Кочани пред околу пет месеци добиле пријава за уцена што ја доставила 46-годишната жена која утрово настрада во ...
сите 38 | | | веќе видена

Во заедничката декларација на Г20 се избегна директната и остра критика кон Москва за војната со Украина. Украина, која не беше претставена на самитот, не беше ...
сите 341 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАГРИЖУВАЧКА СОСТОЈБА ВО АЛБАНИЈА За една недела регистрирани над 900 ковид-позитивни случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: