Приведени осуммина крадци, расчистени 10 кривични дела


8 копии
8 копии
4 копии
5 копии

Секторот за внатрешни работи Велес ги демантира невистините објавени од страна на пратеникот Драган Ковачки на социјалните мрежи за наводно несанкционирање на ...
| | веќе видена | слични

Како што информира МВР, тие се сомничат дека ноќта на 23 септември годинава извршиле „тешка кражба“ во објект на улица „Климент Охридски“ во Струмица. Притоа, ...
| | веќе видена | слични

Вчера полицијата приведе двајца разбојници, кои извршиле кражба во објект во Струмица. „На 25.09.2023 во 10.00 часот во Струмица, полициски службеници од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Колку новиот бран поевтинувања на цените на пијалоците ќе придонесе да се намалат трошоците на граѓаните? Дали тие веќе го чувствуваат ефектот од ...
сите 274 | | | веќе видена

ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО ВО КОЧАНИ ЗАВРШИ ВО ПРИТВОР Притвор од 30 дена доби осомничениот за убиство на жена во Кочани со над 40 убоди од нож. Основниот суд ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Македонија скоро две години се зборува само на тема уставни измени додека економијата е во доста лоша ситуација. Во меѓувреме ни се случи „Бехтел и Енка“, ...
сите 186 | | | веќе видена

Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за тешка телесна повреда од член 131 став 3 од Кривичниот ...
сите 91 | | | веќе видена

Во заедничката декларација на Г20 се избегна директната и остра критика кон Москва за војната со Украина. Украина, која не беше претставена на самитот, не беше ...
сите 282 | | | веќе видена

На магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО„Панорама“ од 10:25 часот, сообраќајот ќе биде во прекин само за товарни моторни возила (ТМВ). ...
сите 161 | | | веќе видена

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска го прими министерот за одбрана на Република Словенија, Марјан Шарец, кој престојува во официјална посета на ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени осуммина крадци, расчистени 10 кривични дела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: