Притвор за дилер на дрога од Гевгелија


Собраниската Комисија за надзор над спроведување на мерките за следење на комуникациите денеска треба да расправа за Извештајот на Јавниот обвинител на ...
| | веќе видена | слични

-Од примената на посебните истражни мерки во 2022 година, забележително е дека има минимално намалување на бројот на случаи во кои биле применети вакви мерки ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Водач на шестчлената група, која вчера беше уапсена за 324 килограми кокаин во Солун, е 40-годишниот Живко Бакиќ, поранешен фудбалер на „Црвена звезда“, објави ...
| | веќе видена | слични

Шестчлена група за која се сомничи дека е дел од балканскиот картел е уапсена вчера на територијата на Белград и Панчево, а главниот член е идентификуван како ...
| | веќе видена | слични

Државниот обвинител Љубомир Јовески во вторник пред членовите на Комисијата за надзор над спроведување на мерките за следење на комуникациите ќе треба да ги ...
| | веќе видена | слични

Уапсена е поголема група педофили во Србија, a меѓу жртвите има деца на возраст од 3 до 14 години. Приведени се 10 луѓе. Акцијата Аргамедон e спроведена на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во полициската акција „Армагедон“ на територијата на Србија се уапсени група педофили кои злоупотребувајќи го интернетот извршиле кривични дела на штета на ...
| | веќе видена | слични

Во полициска акција Армагедон, низ цела Србија, уапсена е група од 12 педофили, поради сомнение дека сториле кривични дела прикажување, прибавување и ...
| | веќе видена | слични

Во акцијата, која беше спроведена во девет градови во Србија, на удар беа препродавачите на диететски суплементи, ветеринарни препарати, фалсификувани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 279 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 263 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Притвор за дилер на дрога од Гевгелија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: