Локализиран пожарот на депонијата кај Добарце, воздухот во тетовско екстремно загаден

Тетовските пожарникари повеќе од една недела се бореа со пламените јазици на дивата депонија во Добарце. Се истураше вода, но бадијала, пожарот, вели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Битолската полиција апелира до граѓаните на подрачјето Битола да не се пали оган на отворен простор откако деновиве настанаа неколку пожари како последица од ...
| | веќе видена | слични

- Интервенираме често таму, последен пат вчера, месецов седум пати на истото место. Намерно ја палат таа депонија, за некој ден очекувам пак да има пожар. Јас ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тетовските пожарникари вчеранавечер по седми пат интервенира и гаснеа пожар на депонија во близина на селото Глоѓи, Општина Теарце. Според командирот Авни ...
| | веќе видена | слични

По осум дена, конечно е изгасен пожарот на депонијата во тетовското село Добарце. Осум денa тетовските пожарникари се обидуваа да го изгаснат пожарот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Покрај издвоените производи од пекарската, месната и млечната индустрија, од денеска „гарантирана цена“ ќе имаат и безалкохолните пијалаци, пивото, газираната ...
сите 312 | | | веќе видена

ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО ВО КОЧАНИ ЗАВРШИ ВО ПРИТВОР Притвор од 30 дена доби осомничениот за убиство на жена во Кочани со над 40 убоди од нож. Основниот суд ...
сите 61 | | | веќе видена

Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за тешка телесна повреда од член 131 став 3 од Кривичниот ...
сите 91 | | | веќе видена

Александар Трајковски, десната рака на Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски, на својот фејсбук профил, го запраша Груевски, дали може да го ...
сите 77 | | | веќе видена

На магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на УО„Панорама“ од 10:25 часот, сообраќајот ќе биде во прекин само за товарни моторни возила (ТМВ). ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Локализиран пожарот на депонијата кај Добарце, воздухот во тетовско екстремно загаден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: