Тренчевска: До крајот на месецот очекувам конкретни предлози за пензиите

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска до крајот на месецот очекува конкретни предлози во однос на пензиите, со фокус на пензионерите со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пензионерите пак ќе бидат извисени. Ниту серијата протести, ниту јавниот револт поради скапотијата, ништо не вроди со плод за да живеат подобро во сопствената ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Очекуваме наскоро да има конкретни предлози од работната група и тие ќе бидат проследени до владата, изјави министерката за труд и социјална политика Јована ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути За најниските пензии 800, а за највисоките 4700 денари – процентуалното покачување големите пензии ги направи огромни, а ниските не ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Најголем дел од пензионерите не само што не учествуваат во активностите на здруженијата, туку не ни знаат каде се наоѓаат. А, се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за труд и социјална работа, Јованка Тренчевска денеска истакна дека работната група за барањата на пензионерите работи во континуитет и информира ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска изјави дека за укинување на еден од двата дневника (книжен и електронски) потребни се измени во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На четвртиот министерски состанок на земјите од регионот позитивните пракси од земјите претставнички ги истакнаа министерката за труд и социјална политика, ...
| | веќе видена | слични

На четвртиот министерски состанок по ред кој се одржа по усвојувањето на „Декларацијата на партнерите од Западен Балкан за интеграција на Ромите во рамките на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 279 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 263 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тренчевска: До крајот на месецот очекувам конкретни предлози за пензиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: