Разрешени пет функционери и украинската заменик-министерка за одбрана Хана Малиар

Украинската заменик министерка за одбрана Хана Малиар е разрешена од функцијата, заедно со уште пет други функционери, соопшти денеска украинската Влада. Од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии
2 копии
3 копии

Сенатот на американскиот Конгрес го потврди генералот Чарлс Браун за нов претседател на Здружениот Генералштаб, пренесоа светските агенции. Афроамериканскиот ...
| | веќе видена | слични

Афроамериканскиот генерал беше номиниран од претседателот Џо Бајден во мај и претставен како искусен воен човек кој поседува најголеми американски квалитети, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украинската армија ослободи повеќе од 54 отсто од окупираната територија, изјави вчера генерал Марк Мили, началник на Здружениот генералштаб на САД. „Украина ...
| | веќе видена | слични

Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин изјави денес дека тенковите М1 Абрамс ветени од Пентагон наскоро ќе пристигнат во Украина и дека напорите за обука ...
| | веќе видена | слични

Американскиот министер за одбрана Лојд Остин изјави дека Украина наскоро ќе добие тенкови „М1 Абрамс“ додека украинските сили напредуваат во нивната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 261 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

СКОПЈЕ – 286 затвореници кои се осудени на казна затвор до 6 месеци ќе бидат пуштени и ќе бидат слободни граѓани ако Законот за амнестија помине во Собранието ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разрешени пет функционери и украинската заменик-министерка за одбрана Хана Малиар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: