Бројот на масовни престрелки во САД помина 500, во просек по две дневно

Во неделата, полицијата во Денвер објави дојава на мрежата „X“ со која се потврдува пукањето во кое беа повредени пет лица, 500-ти инцидент во годината. Само ...
| | веќе видена | слични

Криминалци напаѓаат полицајци со солзавец и тоа во станица, побудален возач се движи по плочник па боде со нож, мафијашки пресметки во кафулиња, убиства, ...
| | веќе видена | слични

Бројот на масовни престрелки во САД ја помина границата од 500, или во просек, според Архивата за огнено насилство (ГВА), речиси две масовни пукања дневно. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на масовни престрелки во САД помина 500, во просек по две дневно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: