Со шешир и подврзана кошула, Мила Царовска дојде на Стенковец

2 копии

Благодарение на добрите односи меѓу Србија и Северна Македонија преку иницијативата Отворен Балкан, на барање на премиерот Димитар Ковачевски преку српскиот ...
| | веќе видена | слични

„Ми се исполни големата желба да ја видам кога едрилицата „Илинденка“ повторно во Македонија, вели пилотот Ѓорѓи Чачкиров, кој е и хроничар на македонското ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавноста беше сведок на 18-ти август, кога видоа дека сите 44 пратеници се против промената на Уставот, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски ...
сите 354 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат, Горан Трајковски, на денешната прес-конференција рече дека предвидено е казната да трае пет дена за маркетите кои ...
сите 289 | | | веќе видена

Метеорологот Славчо Попоски предупредува дека поројно врнежи од дожд доаѓаат во земјава. Тој истакна дека во текот на денешниот ден на многу места во ...
сите 170 | | | веќе видена

Не претсануваат фејсбук препукувањата помеѓу актуелниот и поранешниот лидер на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицскоски и Никола Груевски. Овој пат се ...
сите 329 | | | веќе видена

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ христијан Мицкоски денес во својот говор пред Унијата на млади сили во Велес изјави дека го пратиле во пензија ...
сите 329 | | | веќе видена

Белорусија повика на прифаќање на предлогот за проширување на постојаните членки на Советот за безбедност на ОН со земјите од Азија, Африка и Латинска Америка. ...
сите 255 | | | веќе видена

Ситуацијата на северот на Косово на 25 септември е мирна, но косовската полиција сѐ уште го држи затворен приодот кон селото Бањска во општина Звечан, по ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со шешир и подврзана кошула, Мила Царовска дојде на Стенковец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: