Николоски тврди дека безбедносни структури физички ги следат политичарите од ВМРО-ДПМНЕ


Пратеникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски само делумно информираше за тоа што се зборувало на Собраниската Комисија за надзор над ...
| | веќе видена | слични

Кој ги користел шпионските системи Пегасус и Предатор во Македонија слушнаа само пратениците со безбедносен сертификат во Комисијата за надзор на АНБ и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес како што знаете се одржа Комисија за надзор на работата на Агенцијата за национална безбедност и Агенцијата за разузнавање со една исклучително интересна ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија постои сериозна опасност граѓаните да се следат со малициозен софтвер ,,Предатор” кој е произведен во земјава од фирмата Сајтрокс која е ставена ...
| | веќе видена | слични

Пратениците побараа, но не добија кредибилен демант дека во земјава разузнавачките служби не прават незаконско следење преку софтверите „Пегасус“ и „Предатор“. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со ознаката „Строго доверливо“ на членовите на собраниската Комисија за надзор им биле поделени материјалите со изготвените информации од повеќе државни служби ...
| | веќе видена | слични

Ние како најголема политичка партија се сомневаме дека ние како опозициони политичари сме физички следени од страна на структури во безбедносниот сектор, нешто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 279 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 273 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Законот за амнестија ја доби поддршката во владина постапка и за десет дена истиот закон ќе биде пред пратениците во Собрание, информираат од Министерството за ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски тврди дека безбедносни структури физички ги следат политичарите од ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: