Во август пријавени 112 заболени од Ковид-19, за 5 пати повеќе од јули, неделава ќе расправа Комисијата за заразни болести

Сто и дванаест заболени од ковид-19 се регистрирани во август во земјава, а во однос на јули, се регистрира зголемување на бројот на пријавени за 4,6 пати, ...
| | веќе видена | слични

Раководството на регионалниот Здравствен Центар во Врање донесе одлука за повторно отворање на амбулантата за преглед на пациенти со респираторни инфекции, а ...
| | веќе видена | слични

Препораката на здравствените власти е тестирање само според симптоматологија и со препорака и упат од матичен лекар Со месечна ковид-статистика ќе се следи ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Србија во изминатите седум дена регистрирани се 2. 803 заболени лица со коронавирус од 13. 297 тестирани примероци, со што бројот на заболени речиси двојно ...
| | веќе видена | слични

Дали новите варијанти на коронавирусот се причина за полните амбуланти кај матичните лекари? Пациентите најчесто се жалеле на респираторни симптоми, покачена ...
| | веќе видена | слични

Наскоро ќе се знае кои варијанти на ковид-19 циркулираат во Македонија, тврди за „Слободен печат“ доктор Злате Мехмедовиќ од Комисијата за заразни болести. ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок донесе одлука за задолжително носење на заштини маски при влез во сите здравствени установи низ Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Клиничката слика предизвикана од најновиот вид на коронавирус, ЕГ.5 подваријантата наречена Ерис, во повеќето случаи е блага, како кај децата, така и кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 263 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со ...
сите 99 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска од собраниската говорница одговарајќи на пратеничко прашање рече дека пратеничката група на СДСМ ќе поднесе амандман ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во август пријавени 112 заболени од Ковид-19, за 5 пати повеќе од јули, неделава ќе расправа Комисијата за заразни болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: