Вучиќ најави дека ќе распише избори до крајот на годината

6 копии

Во Белград се одржа 21-от протест „Србија против насилството“, со блокада на централните улици и за прв пат со говор на опозициони пратеници кои најавија ...
| | веќе видена | слични

По 20 протести „Србија против насилството“, првпат со политички говори од опозициските пратеници. Како што јавуваат српските медиуми, блокирани се улиците во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џелал Свечља, изјави дека фрлањето на воената рачна граната синоќа на северот на земјата било извршено по наредба на ...
| | веќе видена | слични

Koсовските власти велат дека нападот со рачна граната синоќа во северно Косово го наложил српскиот претседател Александар Вучиќ. Во населбата „Бошњачко маало“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставниците на петте пратенички групи на опозицијата - Небојша Зеленовиќ, Зоран Лутовац, Мариника Тепиќ, Мирослав Алексиќ, Радомир Лазовиќ и Александар ...
| | веќе видена | слични

Koсовските власти се закануваат дека ќе го уапсат српскиот претседател Александар Вучиќ ако стапне во Грачаница без довола. „Српскиот претседател Александар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ Свечља во врска со изјавата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, дека наскоро ќе ја посети Грачаница, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 588 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ најави дека ќе распише избори до крајот на годината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: