Приведен крадец од Трубарево за издржување двегодишна казна затвор

7 копии

Како што информира МВР, тие се сомничат дека ноќта на 23 септември годинава извршиле „тешка кражба“ во објект на улица „Климент Охридски“ во Струмица. Притоа, ...
| | веќе видена | слични

Вчера полицијата приведе двајца разбојници, кои извршиле кражба во објект во Струмица. „На 25.09.2023 во 10.00 часот во Струмица, полициски службеници од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 648 | | | веќе видена

Портпаролката на руското МНР, Марија Захарова, е причината поради која Бугарија не дозволила прелет на авионот во кој беше и рускиот шеф на дипломатијата ...
сите 384 | | | веќе видена

Со надеж за среќен крај, четврти ден т рае потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, која исчезна во понеделникот (27.11.), околу 7.30 часот наутро, ...
сите 177 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 221 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена

Во следниот период, односно до самиот крај на оваа седмица Балканот го очекува голем температурен шок (огромна разлика на температурите за многу кратко време). ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен крадец од Трубарево за издржување двегодишна казна затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: