СЕ ПРЕТСТАВИЛ КАКО ПОЛИЦАЕЦ И ПРЕТРЕСУВАЛ ДОМ НА СОГРАЃАНИН - Уапсен Велешанец по неколку кражби


Четириесетиедно годишен жител на селото Горно Оризари, Велес е уапсен откако извршил неколку кражби, но и се претставувал како полицаец, при што успеал да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Секторот за внатрешни работи Велес ги демантира невистините објавени од страна на пратеникот Драган Ковачки на социјалните мрежи за наводно несанкционирање на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Некои од осомничените за копање на тунелот до депото на Вишиот суд во Подгорица избегале на 11 септември во автобус кој сообраќал на релација Подгорица-Сараево ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Маж од пробиштипско е приведен откако се заканувал во казино, информираа од МВР. Според полицијата, на 25.09.2023 околу 03:20 часот во Пробиштип, полициски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера, во скопското село Долно Количани полицијата го привела триесет и петгодишниот М.И откако при претрес во неговиот дом биле пронајдени пушки. „Денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска од собраниската говорница одговарајќи на пратеничко прашање рече дека пратеничката група на СДСМ ќе поднесе амандман ...
сите 127 | | | веќе видена

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ПРЕТСТАВИЛ КАКО ПОЛИЦАЕЦ И ПРЕТРЕСУВАЛ ДОМ НА СОГРАЃАНИН - Уапсен Велешанец по неколку кражби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: