Изведба на претставата „Обвинителка“ во петок пред скопската публика

Претставата „Обвинителка“ во изведба на театар „Хит“ ќе се одигра на 22 септември (петок) на цената на Националната опера и балет во 20 часот. Од театарот ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 25. септември 2023 (ИНПРЕС) – Гротескната комедија „Несфатената цивилизација“ од Добри Војников, во режија на Софија Ристевска- Петрушева овој петок ...
| | веќе видена | слични

- Почна продажбата на билетите за фестивалот „Денови на комедија“, соопштија денеска надлежните од Националната установа Центар за култура „Трајко Прокопиев“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Корчагинци организираат хуманитарна претстава за спас на животот на младиот Марко Дарко Лазаревски 22.09.2023 / 09:58 Македонија Средното училиште Раде ...
| | веќе видена | слични

- Комедијата „Обвинителка“ во изведба на Театар „Хит“ вечер ќе биде изведена на сцената на Националната опера и балет. Како што соопшти Театар „Хит“, се работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изведба на претставата „Обвинителка“ во петок пред скопската публика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: