ГО ИЗБРАА ПУТИН И ДОБИЈА НОВ ХИТЛЕР Зеленски рече дека Украина нема да отстапи ни педа од својата територија


Украинскиот претседател Владимир Зеленски отфрли какви било територијални отстапки за Русија како дел од потенцијалниот мировен договор, инсистирајќи на тоа ...
| | веќе видена | слични

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров ги зачуди новинарите во Обединетите Нации одговарајќи на прашањето дали Русија ќе го признае суверенитетот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Украинскиот специјален истражител Ѓундуз Мамедов, кој е одговорен за документирање на воените злосторства, повика на меѓународна поддршка во истрагата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полскиот претседател се чини дека подал маслиново гранче во Украина по неколкунеделна расправија меѓу Варшава и Киев. Јавниот и жесток спор за зделките за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Украина размислува дали да се одржат претседателски избори следната година без да ѝ се гледа крај на војната со Русија, првата дама на Украина Олена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска од собраниската говорница одговарајќи на пратеничко прашање рече дека пратеничката група на СДСМ ќе поднесе амандман ...
сите 128 | | | веќе видена

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГО ИЗБРАА ПУТИН И ДОБИЈА НОВ ХИТЛЕР Зеленски рече дека Украина нема да отстапи ни педа од својата територија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: