Ѓорѓе Јовановиќ го изложува мултимедијалниот проект „горчлив шеќер“ во МСУ

„Горчлив шеќер“ (Bitter Sugar) е насловена изложбата на македонскиот уметник Ѓорѓе Јовановиќ, која ќе се отвори утре во 20 часот, во Музејот на современa ...
| | веќе видена | слични

Придонесот на грчкиот архитект и планер Константинос А. Доксијадис во обновата на постземјотресно Скоје е во фокусот на изложбата „Иднината како проект – ...
| | веќе видена | слични

„Иднината како проект – Доксијадис во Скопје“ е насловена архитектонската изложба која ќе се отвори вечерва во 19 часот во Музејот на современата уметност ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во годината кога Скопје одбележува 60 години од катастрофалниот земјотрес што го разурна градот на 26 јули 1963 година оваа изложба има за цел одново да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска од собраниската говорница одговарајќи на пратеничко прашање рече дека пратеничката група на СДСМ ќе поднесе амандман ...
сите 126 | | | веќе видена

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорѓе Јовановиќ го изложува мултимедијалниот проект „горчлив шеќер“ во МСУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: