Утре без струја неколку улици во општините Сопиште и Бутел

2 копии
2 копии
5 копии

Поради зафати во електродистрибутивната мрежа утре без електрична енергија ќе останат две скопски општини. Регионалниот центар за управување со кризи на Град ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека поради планирани технички зафати на главниот далновод „Југ Нова“, ќе има краткотрајни прекини во ...
| | веќе видена | слични

Од ЕВН Македонија АД добивме известување дека на ден 24.09.2023 година (недела) поради планирани технички зафати на главниот далековод од ТС 400/110 КV Скопје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре без струја неколку улици во општините Сопиште и Бутел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: