Комедијата „Обвинителка“ во Скопје на 22 септември

Охрид, 25. септември 2023 (ИНПРЕС) – Гротескната комедија „Несфатената цивилизација“ од Добри Војников, во режија на Софија Ристевска- Петрушева овој петок ...
| | веќе видена | слични

- Почна продажбата на билетите за фестивалот „Денови на комедија“, соопштија денеска надлежните од Националната установа Центар за култура „Трајко Прокопиев“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Корчагинци организираат хуманитарна претстава за спас на животот на младиот Марко Дарко Лазаревски 22.09.2023 / 09:58 Македонија Средното училиште Раде ...
| | веќе видена | слични

- Комедијата „Обвинителка“ во изведба на Театар „Хит“ вечер ќе биде изведена на сцената на Националната опера и балет. Како што соопшти Театар „Хит“, се работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста беше сведок на 18-ти август, кога видоа дека сите 44 пратеници се против промената на Уставот, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски ...
сите 444 | | | веќе видена

„Граѓаните да бидат спокојни. Мерките кои ги носи Владата со цел заштита на стандародт на граѓаните ќе се реализираат во целина. На следната седница на Владата ...
сите 319 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани изврши увид на лице место пред семејна куќа каде утрово е убиена жена на возраст од 46 години. Преземени се сите ...
сите 69 | | | веќе видена

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ христијан Мицкоски денес во својот говор пред Унијата на млади сили во Велес изјави дека го пратиле во пензија ...
сите 205 | | | веќе видена

Белорусија повика на прифаќање на предлогот за проширување на постојаните членки на Советот за безбедност на ОН со земјите од Азија, Африка и Латинска Америка. ...
сите 255 | | | веќе видена

Претседателката на Врховниот суд на Република Северна Македонија, Беса Адеми, оствари средба со претседателот на Синдикатот на УПОЗ, Трпе Деаноски, и со ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комедијата „Обвинителка“ во Скопје на 22 септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: