Нова мобилизација е последното нешто што го сака Кремљ пред претседателските избори


На почетокот на септември, една Русинка која се идентификуваше како Јелена се јави на една телевизиска конференција организирана од гувернерот на ...
| | веќе видена | слични

Во Јужна Кореја денеска ќе се одржи првата голема воена парада во последните десет години, за време на која ќе биде прикажано оружје како балистички ракети и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јужна Кореја денеска ја започна својата прва голема воена парада во последнава деценија, со оружје кое се движи од балистички ракети до нападни хеликоптери за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Северна Кореја денеска одговори на критиките на јужнокорејскиот претседател Јун Сук Јеол за соработката на Пјонгјанг со Москва по посетата на лидерот Ким Џонг ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руските детски игралишта се претвораат во воени полигони за обука, пишува Си-ен-ен . Од Пацификот до Црното Море, децата во градинките и училиштата облекуваат ...
| | веќе видена | слични

Додека земјата е под санкции, а тајната полиција строго следи да ги спречи „лошите влијанија“ од Запад, режимската елита покажува слабост кон скапите брендови ...
| | веќе видена | слични

Севернокорејскиот лидер, Ким Џонг-Ун, во писмо до кинескиот претседател Шји Џинпинг вети дека ќе ги унапредува односите на соработка, објави денеска ...
| | веќе видена | слични

На прв поглед, тој изгледа како секој друг средношколец во облека на опасно момче и со бејзбол капа свртена наопаку. Но, Адам Кадиров не е типичен тинејџер, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова мобилизација е последното нешто што го сака Кремљ пред претседателските избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: