Три книги за моќни жени што ќе ви го задржат вниманието до последната страница

 Жените кои се бореле против себе, против општеството, кои биле потиснувани, а потоа станувале лидери, отсекогаш биле меѓу омилените ликови во светската ...
| | веќе видена | слични

Раскинувањата се вообичаени во нашите животи, но колку и да се тешки, важно е да не заглавите во минатото. Потребно е време за да тагуваме, но не смееме да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Украинскиот амбасадор во ОБСЕ, Евгениј Цимбаљук во обраќањето на 30. Министерски самит на ОБСЕ во Скопје, изрази благодарност до сите земји за поддршката на ...
сите 500 | | | веќе видена

Хамас вели дека е подготвен да започне преговори за ослободување на заробените израелски војници – откако ќе бидат ослободени сите жени и деца. Сепак, велат ...
сите 534 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три книги за моќни жени што ќе ви го задржат вниманието до последната страница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: