(Видео) Реал со совршена „петка“ на обновениот „Бернабеу


3 копии

По 3:1 поразот во мадридското дерби, од Реал Мадрид се пожалија на три судиски „грешки“ во текот на мечот, иако тренерот Карло Анчелоти изјави дека тој е ...
| | веќе видена | слични

Атлетико Мадрид избори победа над Реал Мадрид со 3-1 во дербито на 6. коло во шпанската Примера. Домаќините покажаа кавлитет, борбеност, знаење и со помош на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Карло Анчелоти ја презеде вината за поразот на Реал Мадрид синоќа од Атлетико Мадрид. Реал загуби од Атлетико Мадрид со 1:3 во дерби натпреварот од 6. коло на ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти не беше задоволен од настапот на Лука Модриќ , како и на останатите првотимци на градското дерби со Атлетико . „ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Карло Анчелоти се одлучи да игра без истурен центарфор на градското дерби против Атлетико Мадрид и ги нареди своите играчи во формацијата 4-3-2-1, нешто што се ...
| | веќе видена | слични

Карло Анчелоти доби и одредени критики поради тоа што го пресели Лука Модриќ на клупата за резерви, а сега кога го врати ветеранот во стартната постава, Реал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 191 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Реал со совршена „петка“ на обновениот „Бернабеу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: