Столтенберг: Не треба да очекуваме брз крај на војната во Украина


На северот на Косово беше спроведена „чудна“ акција која не даде резултат, а властите во Белград ќе мора да се запрашаат зошто тоа се случи, бидејќи тоа е ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Белорусија повика на прифаќање на предлогот за проширување на постојаните членки на Советот за безбедност на ОН со земјите од Азија, Африка и Латинска Америка. ...
| | веќе видена | слични

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров му рече на претседателот на Србија Александар Вучиќ по неговиот говор на 78-то заседание на Генералното собрание на ...
| | веќе видена | слични

Русија е подготвена за разговори за Украина, но нема да разгледува никакви предлози за прекин на огнот бидејќи Москва веќе еднаш е измамена, изјави рускиот ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека ниту украинскиот мировен план, ниту најновите предлози на Обединетите нации за заживување на ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека мировниот план предложен од Украина, како и најновите предлози на ОН за заживување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Нема мали луѓе и големи држави, Северна Македонија размислува глобално, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за белградска „Политика“, на ...
сите 268 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг: Не треба да очекуваме брз крај на војната во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: