Притвор за арачиновец кој дивеел со џип кај ТЦ „Бисер“, па избодел две лица кои му се бунеле за неговото девијантно однесување

33-годишен арачиновец првично сакал да прегази луѓе со автомобил, а потоа со нож прободел двајца оти се побуниле бидејќи со џипот бесно вози на плочник меѓу ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 18-годишен скопјанец, кој со украдено возило прегазил жена и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Полицијата го лиши од слобода М. С. (18) од Скопје, кој се сомнични дека минатиот месец извршил неколку кривични дела - „Одземање моторно возило“, „Тешки дела ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 18-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МВР објави детали за настанот од 30 август, кога 18-годишен скопјанец прегази девојче возејќи брзо, без дозвола и со украден автомобил. Според информациите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од страна на полициски службеници од ЕВР Центар и Бит пазар лишен е од слобода М.С.(18) од Скопје. Тој се сомничи дека на 30.08.2023 околу 22.30 часот на бул. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи информираше дека од страна на полициски службеници од ЕВР Центар и Бит пазар лишен е од слобода М.С.(18) од Скопје. Тој се ...
| | веќе видена | слични

Маж од околината на Загреб ја носел својата сопруга гола низ селото за да ја осуди дека е прељубничка. По апсењето тој ги уверувал истражителите дека всушност ...
| | веќе видена | слични

18 годишен скопјанец украл возило алфа ромео и дивеел по булеварот Борис Трајковски каде директно удрил во пешак кој подоцна подлегнал на повредите. Бесниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заради изборите во Европскиот парламент постојат повеќе причини да се верува дека Европската унија мора да презентира јасен концепт и оти проширувањето е веќе ...
сите 514 | | | веќе видена

Мерките за замрзнување на цените, воведени од СДСМ, дадоа резултат, велат од оваа партија. „Намалени се цените на стотици основни прехранбени производи, и тоа ...
сите 269 | | | веќе видена

Службените лица од Полициската станица во Кочани пред околу пет месеци добиле пријава за уцена што ја доставила 46-годишната жена која утрово настрада во ...
сите 47 | | | веќе видена

Доколку пројдат уставните измени под бугарски диктат, а нема да пројдат, ве уверувам дека за најмногу шест месеци потоа ќе следи бугарско вето заради работата ...
сите 126 | | | веќе видена

Синдикалната организација на педесетина вработени во печатница Напредок во Тетово алармира дека работниците со години се соочуваат со доцнење на платите и ...
сите 53 | | | веќе видена

Според информациите што стигнале до Секторот за операции и координација во Центарот за управување со кризи (ЦУК) во текот на вчерашниот ден биле регистрирани ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Притвор за арачиновец кој дивеел со џип кај ТЦ „Бисер“, па избодел две лица кои му се бунеле за неговото девијантно однесување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: