СДСМ: Ние сме за Европската Унија, а ДПМНЕ е против


„Младите се за ЕУ, изолацијата, која ја нудат Христијан Мицкоски и ДПМНЕ е неприфатлива. Таа води во нови бранови иселувања на младите, економско уназадување, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонските млади се за членство во ЕУ а не за изолација со којашто им се заканува Мицкоски. Изолацијата е цунами за младите, затоа што нова изолација значи и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На политичката сцена во земјата има два спротивни концепти – на ДПМНЕ, кој е за изолација и на СДСМ, кој е за членство во ЕУ, велат од Социјалдемократскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Два концепти на политичката сцена во земјава се кристално јасни. ДПМНЕ е за изолација а СДСМ за членство во ЕУ. Интеграцијата носи економски напредок и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, СДСМ е посветена на членството во ЕУ заради граѓаните, за подобар животен стандард, поголеми плати и пензии. Затоа што ...
| | веќе видена | слични

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Ние сме за Европската Унија, а ДПМНЕ е против

Од:
До кого (е-маил):
Порака: