ЗАТВОРЕН ВОЗДУШНИОТ СООБРАЌАЈ НАД МОСКВА Инвазија од украински дронови сѐ подлабоко на руска територија


Русија објави дека спречила координиран украински напад на Крим рано утринава, украинските беспилотни летала исто така ја нападнале Москва, што го наруши ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Административна зграда во центарот на Курск, Русија, е оштетена во напад на украинско беспилотно летало, изјави началникот на областа Курск, Роман Старовојт. ...
| | веќе видена | слични

Полуостровот Крим илегално е присвоен од страна на Русија во 2014 година а Украина вети дека ќе го врати. Таа соопшти дека нејзините сили во петокот извеле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 279 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 273 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Законот за амнестија ја доби поддршката во владина постапка и за десет дена истиот закон ќе биде пред пратениците во Собрание, информираат од Министерството за ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАТВОРЕН ВОЗДУШНИОТ СООБРАЌАЈ НАД МОСКВА Инвазија од украински дронови сѐ подлабоко на руска територија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: