По шест дена жена во Мароко е спасена од урнатините

6 копии

Земјотрес со сила од 4,6 степени според Рихтеровата скала ја погоди југоисточна Турција. Епицентарот бил во областа Гоксун во Кахраманмарас. Земјотресот бил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според податоците на EMSC, земјотресот се случил во 10:22 часот во близина на Кахраманмараш. Земјотресот е регистриран на длабочина од 7 километри, објави ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Неколку земјотреси со јачина од 2,8 до 3,9 степени според Рихтеровата скала се регистрирани во централна Турција, информира на својата веб-страница Европскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Мароко планира да потроши најмалку 11,7 милијарди долари за реконструкција по земјотресот во следните пет години, соопшти кралската палата. Повеќе од 2.900 ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 2.900 луѓе ги загубија животите во катастрофалниот земјотрес на 8 септември, чија магнитуда беше 6,8 степени според Рихтеровата скала. Подрачјата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска за време на работната посета на Брисел во рамки на која го отвори ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По шест дена жена во Мароко е спасена од урнатините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: