Од ЕУ ја демантираа изјавата на Курти за презентирањето на предлогот за спроведување на договорот

Официјални лица на ЕУ ги отфрлија наводите на косовскиот премиер Албин Курти дека единствено тој излегол со предлог за спроведување на постигнатите договори на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Поранешната министерка за надворешни работи на Косово, Мелиза Харадинај изјави дека Владата на Косово направила грешки во однос на дијалогот со Србија, така ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дали САД се задоволни од борбата против корупцијата во Северна Македонија? Ова ве прашувам во контекст на измените на кривичниот законик со кој се намалија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време е за нов пристап на партнерите во рамките на дијалогот меѓу Србија и Косово, изјави заменикот-помошник државен секретар на САД Габриел Ескобар, со оценка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европската унија внимателно ги следи неодамнешните настани на северот од Косово и ушпте еднаш потенцира дека, без никакви одложувања и предуслови, мора да ...
| | веќе видена | слични

Заменик-помошникот државен секретар на САД и специјален претставник на САД за дијалог меѓу Белград и Приштина, Габриел Ескобар, изјави дека по новиот колапс на ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот на Соединетите Држави во Приштина, Џефри Ховениер, во интервју за Радио Слободна Европа изјави дека САД очекуваат и Косово и Србија да ги спроведат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ како одговорна партија со конкретни мерки и политики го штити стандардот на граѓаните, велат од партијата преку соопштение. Новата мерка за намалување на ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски ги демантира тврдењата на лидерот на Демократско движење, Изет Меџити, кој пред неколку дена изјави дека на 9 Мај годинава, во ...
сите 95 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 164 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила на патот во село Враништа, Струшко, при што млад возач со своето возило излетале од патот и завршил во Специјалната ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Грвала, по средбата со нејзиниот грчки колега, Гиоргиос Герапетритис, во рамки на заседанието на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од ЕУ ја демантираа изјавата на Курти за презентирањето на предлогот за спроведување на договорот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: