Александар Менкиноски: Како AI (Вештачката интелигенција) го замислува Канео

Охрид, 15. септември 2023 (ИНПРЕС) – Стружанецот Александар Менкиноски, кој и понатаму е лице „обвинето“ дека прави најубави фотографии од Охрид, уште еднаш го ...
| | веќе видена | слични

Екс министерот Тони Поповски, на својот фејсбук профил објави шокантни информации за Македонија. Станува збор за стапката на национализам во земјава. „И така ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 281 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 276 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

СКОПЈЕ – 286 затвореници кои се осудени на казна затвор до 6 месеци ќе бидат пуштени и ќе бидат слободни граѓани ако Законот за амнестија помине во Собранието ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Александар Менкиноски: Како AI (Вештачката интелигенција) го замислува Канео

Од:
До кого (е-маил):
Порака: