Мото дефиле на моторциклисти од ИПА асоцијацијата во Охрид

3 копии

СВР Охрид информира дека, денеска, во сила ќе биде нов режим на сообраќајот на булеварот Македонски просветители во Охрид. Според новиот сообраќаен режим, кој ...
| | веќе видена | слични

– Сообраќајот на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид од утре ќе се одвива со изменет режим, односно двоначосно по целата должина на сообраќајницата. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Живинарските фарми реагираат дека се пред колапс по најновата одлука на владата да се замрзнат цените на нивото од први август и на тоа да се предвиди 10% ...
сите 233 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски ги демантира тврдењата на лидерот на Демократско движење, Изет Меџити, кој пред неколку дена изјави дека на 9 Мај годинава, во ...
сите 195 | | | веќе видена

Конвој за хуманитарна помош на Меѓународниот комитет на Црвениот крст (МКЦК) испратен во Нагорно-Карабах е забележан на ерменско-азербејџанската граница, за ...
сите 240 | | | веќе видена

Утре претпладне времето ќе биде променливо облачно, а попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. ...
сите 152 | | | веќе видена

На седницата на 78. Генерално собрание на Обединетите нации се обрати министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров. Западните политичари се ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мото дефиле на моторциклисти од ИПА асоцијацијата во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: