Приведен криумчар, пронајдени 20 мигранти

- На регионалниот пат Старо Нагоричане - Пелинце вчера при полициска контрола на товарно возило со велешки регистарски ознаки биле пронајдени 44 мигранти. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Нов случај на семејно насилство е регистриран денеска во Скопје. Имено, 64-годишен скопјанец ја претепал својата сопруга, а според пријавеното, ја удирал и со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 279 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 263 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен криумчар, пронајдени 20 мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: