Седмата „Поетска епизода“ в недела во „Буква“ посветена на Скопје

3 копии
2 копии

Третото издание на „Скопскиот поетски фестивал“ ќе се одржи периодот 24 до 28 септември, на неколку локации во Скопје: во Младинскиот културен центар ‒ Скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

 Мултимедијалната промоција е составена од перформанс на трупата „Наш мал театар“ работен според стиховите на Туна, промотивна реч на Владимир Мартиновски и ...
| | веќе видена | слични

Во Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ во Скопје, вечерва со почеток во 19 часот, ќе биде промовирана поетската книга „Театар на сенки“ од Емељ Туна. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во дворот на градската библиотека „Браќа Миладиновци“ ‒ Скопје, вечер од 19 часот ќе биде промовирана книгата „Самодиви: панорама на македонската поезија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седмата „Поетска епизода“ в недела во „Буква“ посветена на Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: