Отпуштени 27 вработени во „Комунална хигиена“, учесници во блокадите


Дел од вработените во Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ – Скопје што вечерва дојдоа да одработат трета смена беа непријатно изненадени со списокот од 27 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ниту во полиција, ниту во Обвинителство, има пријава дека вработени во ЈП Комунална хигиена – Скопје, трајно иселени во Германија, со години добивале плата. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ниту Град Скопје, ниту ЈП „Комунална Хигиена“ не ги пријавиле во полиција вработените за кои рекоа дека биле трајно иселени во Германија, а со години чекале ...
| | веќе видена | слични

Косана Мазнева, директорката на ЈП Комунална хигиена - Скопје, во емисијата „Стадион“ на Канал 77 денеска изјави дека претпријатието има 1.300 вработени, а ...
| | веќе видена | слични

Ни Арсовска, ни Мазнева не пријавиле во полиција дека има луѓе во Германија, а земаат плата од Комуналец Александра Спасеска 15.07.2023 / 10:14 Македонија Ниту ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, синоќа на гостување на ТВ Сител изјави дека нема пријавено во полиција луѓе кои земале плата а не оделе на ...
| | веќе видена | слични

„Сериозна штета е напревана по здравјето на скопјани. Скопје и скопјани не заслужуваат ваква ситуација. Овој случај се работи во Основното јавно обвинителство, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нема кривична пријава дека во „Комунална хигиена“ им се исплаќале пари на лица што биде трајно преселени во Германија. Скопското Обвинителство посочува дека ...
| | веќе видена | слични

Во понеделникот на заедничка прес-конференцијата на градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и директорката на „ЈП Комунална Хигиена“ Косана Мазнева, кажано ...
| | веќе видена | слични

Oткако директорката на „Kомунална хигиена“, Косана Мазнева, во понеделникот рече дека во претпријатието имало случаи на лица кои возеле камиони во Германија, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 966 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 333 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 189 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена

Медиумите со голема „помпа“ го означија присуството на сопругата на Доналд Трамп, Меланија како курцијално за кампањата, а многумина отворено посочуваа дека ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отпуштени 27 вработени во „Комунална хигиена“, учесници во блокадите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: