Самитот во Вилнус ќе биде успех за сите освен за Путин, вели конгресменот Китинг


Би очекувал реафирмација на обединетата поддршка на НАТО за Украина во сите аспекти на нејзиниот напор да ја сочува украинската суверена територија и да ја ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Џон Кирби, координатор по стратешки комуникации на Советот за национална безбедност при Белата куќа, ја коментираше изјавата на претседателот на САД Џо Бајден ...
| | веќе видена | слични

НАТО самитот во Вилнус заврши така што главниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на завршното обраќање за медиумите го нарече историски. Навистина, за некои ...
| | веќе видена | слични

Поради острите критики на украинскиот претседател Володимир Зеленски кон НАТО, американските претставници сакаа да ја изменат завршната изјава од самитот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Поради уличен дефект на улицата „Благоја Стефковски бр 30“ денеска без вода ќе бидат дел од корисниците кои живеат на оваа улица, како и на улиците „Анри ...
сите 79 | | | веќе видена

Црногорскиот пилот капетан Ненад Дубљевиќ на македонски јазик „рапортираше“ за неговото учество во гасењето на пожарите, при врачувањето на благодарници и ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самитот во Вилнус ќе биде успех за сите освен за Путин, вели конгресменот Китинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: