Сиромаштијата и нискиот стандард се главните проблеми за граѓаните, само 4 отсто имаат доволно пари за живот, покажа анкетата на ИРИ

Само 4 отсто од македонските граѓани рекле дека имаат доволни примања, 64 отсто едвај рзуваат крај со крај, 35 отсто сметаат дека примањата им се недоволни, 29 ...
| | веќе видена | слични

Избраните и именуваните функционери уште долго ќе ја земаат зголемената плата која од 21 март по одлука на Уставниот суд им е зголемена за 78 отсто, затоа што, ...
| | веќе видена | слични

„Левица“ денеска известува дека на денешната Законодавно правна комисија во Собранието едногласно било одбиено нивното барање за автентично толкување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната Законодавно правна комисија едногласно беше одбиено Барањето поднесено од пратениците од Левица за автентично толкување на Законот за плата и ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од половина од населението во Македонија живее крпен живот, a просечната плата доволна само за основните елементарни потреби и колку да се протурка ...
| | веќе видена | слични

Македонија се движи во погрешна насока сметаат повеќе од половина од граѓаните. Имено, 56 проценти од анкетираните граѓани сметаат дека Македонија се движи во ...
| | веќе видена | слични

Податоците за економијата на анкетата на ИРИ покажува дека само 4 отсто од македонските граѓани имаат доволни примања, додека 64 отсто едвај врзуваат крај со ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 102 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 98 | | | веќе видена

Директорката на американската тајна служба Кимберли Читл денеска изјави дека неуспешниот атентат врз републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп на 13 ...
сите 185 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 233 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сиромаштијата и нискиот стандард се главните проблеми за граѓаните, само 4 отсто имаат доволно пари за живот, покажа анкетата на ИРИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: