Преговори на Синдикатот и Владата за платите во јавниот сектор


Над 130 илјади вработени во јавниот сектор од септември ќе добијат повисоки плата а до крајот на годината и регрес за годишен одмор. Од март 2025 година ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Oваа Влада, успеа во она што беше недостижно досега, успеа да сврти нова страница на историјата и за прв пат по 15 години на иста маса со синдикатите и со сите ...
| | веќе видена | слични

Иако пред неколку дена власта и синдикатите се договорија за покачување на платите од 10% плус 10 илјади денари К-15, овој договор денеска нема да го потпишат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вработените во јавниот сектор ќе земаат повисоки плати. Потпишан e Општиот колективен договор за вработените во јавен сектор и тоа е системско решение кое ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска и претседателот на Сојузот на синдикати Слободан Трендафилов потпишаа Општ колективен договор за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за труд и социјална политика Јована Тренчевска и претседателот на Сојузот на синдикати на Македонија, Слободан Трендафилов, денеска после 15 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска завршуваме еден процес кој трае три години, денеска исправаме една голема неправда кон вработените во јавниот сектор, да бидат без Општ колективен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на американската тајна служба Кимберли Читл денеска изјави дека неуспешниот атентат врз републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп на 13 ...
сите 258 | | | веќе видена

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 133 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 168 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преговори на Синдикатот и Владата за платите во јавниот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: