Истрага против уште едно лице за грабнувањето на Самоил Костадиновски

Самоил исчезна во март годинава, а за неговото грабување беа приведени две лица за кои исто така се води истрага. „Основното јавно обвинителство Скопје донесе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
2 копии

Синоќа во селото Студеничани, скопско, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје и од Одделението за криминалистички работи Гази Баба го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во штипскиот Основен суд денеска заврши доказната постапка, но и завршните зборови против еден од обвинетите за сообраќајната несреќа, што се случи лани на ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против 29-годишник за разбојништво и тешка кражба. Според информациите, тој заедно со непознато женско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на американската тајна служба Кимберли Читл денеска изјави дека неуспешниот атентат врз републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп на 13 ...
сите 258 | | | веќе видена

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 133 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 168 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истрага против уште едно лице за грабнувањето на Самоил Костадиновски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: